• Aktivity MŠ dištančne

• V termíne od 18.1.-22.1.2021 naša škôlka prešla na dištančné vzdelávanie. Učili sme sa v dvoch skupinách, v ktorých sme boli rozdelení podľa veku - na predškolákov a stredné deti s malými.

V tomto týždni sme sa naučili, ako funguje naše telo, jeho časti a vnútorné orgány. Prostredníctvom aktivít sme rozlišovali zdravú a nezdravú výživu, stavali sme z potravín veže. Zopakovali sme si pesničky a naučili sme sa nové básničky o ľudskom tele. Špinavému Andrejovi sme poradili, čo by mal používať, aby bol čistý a ako sa má o seba starať - osobná hygiena. Predškoláci vyrábali rontgenový snímok ruky, z vatových tyčiniek. Taktiež sme sa hrali didaktické hry na počítači. Precvičili sme si aj prvú pomoc - obväzovanie  ruky obväzom. Pripájame aj pár fotiek...

Naša online hodina o osobnej hygiene.

Toto je Adamko, úspešný riešiteľ didaktických hier na počítači.

Vždy pripravená parádnica Julka, ktorá vie takto poskytnúť prvú pomoc pri poranení svojmu veľkému bratovi Janíkovi.

Ninka pracuje usilovne ako včelička.   Quido krásne vystrihol rontgenové ruky.

Naša semafórová pyramída zdravej výživy - jej základ tvorí ovocie a zelenina, ktoré máme všetci radi.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Od 25.1.2021 sále pokračujeme v online vzdelávaní. Keďže napadol sneh, rozprávali sme sa o ročnom období zima, o zimných športoch a o zvieratkách v zime. Taktiež sme si zopakovali geometrické tvary a čísla. Naučili sme sa novú riekanku a pesničku.

Naši harmonikový snehuliaci nám poriadne precvičili prsty.

Takto vyzerajú zvieratká v zime,    precvičili sme si grafomotoriku a strihanie.

Naše šikovné detičky na piatkovej hodine, všetkých chválime :)

Takto vyzerá splnená domáca úloha - postav snehuliaka.

Začíname tretí týždeň dištančného vzdelávania v našej MŠ, ako aj nový mesiac február. V tomto týždni sa rozprávame o zvykoch a tradíciach na Fašiangy, o typických fašiangových jedlách. Samozrejme, že nemoholo chýbať spievanie piesne Fašiangy, Turíce. Kreslili sme čiapky a vyrábali sme veselých šašov z papiera. Predstavili sme si aj hudobné nástroje, ktoré sme delili do skupín a počítali. Vytvorili sme si kapelu a bubnovali sme na hrncoch z kuchyne. Vytvorili sme si aj škrabošky na karneval z papiera, na ktorý sme obkreslili naše ruky.

Takto sme sa snažili, sústredili, strihali a tvorili.

Toto sú naše krásne výtvory.

Bubnovacia kapela a fotka, ako Riško poctivo vystrihuje.

Od 22.2.2021 sa opäť stretávame dištančne každý deň. V tomto týždni sa venujeme rozprávkam. Rozprávame si o našich najobľúbenejších knihách, čítali sme si krátke rozprávky, kreslili sme drakov a princezné, skladali sme z papiera psíka. Taktiež sme kreslili rukavičku z rozprávky a precvičili sme si grafomotoriku. Pri rozprávkach sme počúvali aj zvuky a nakoniec sme sa zahrali na zvukárov. V podsledný deň v týždni sme si zopakovli geometrické tvary a farby, z ktorých sme skladali rozprávkové obrázky.

Draci z rozprávky.. Hráme sa na zvukárov.

Geometrické tvary.

Predškoláci skladajú psíka z papiera.

Začal sa mesiac marec, ktorý nazývame aj mesiacom knihy. V tomto týždni sa rozprávame o knihách - ako, kde a z čoho vznikajú, kto je autor a čo je to ilustrácia. Rozprávali sme si o naších najobľúbenejších rozprávkach a knihách. Čítali sme si rozprávku O kozliatkach a bájku Kohút a líška. Naučili sme sa o líške aj pesničku. Do naších knižiek sme si vyrobili záložky, aby sme vedeli, pokiaľ sme našu knihu prečítali.Rozprávali sme sa o rozprávke Tri prasiatka, podľa ktorej sme vytvorili jedlé objekty z kukuričných chrumiek. Z našej obkreslenej ruky sme vytvorili vlka z rozprávky. Posledný deň sme si precvičili grafomotoriku a zahrali obrázkové BINGO.

Tvoríme...            Naše veselé záložky.

Vĺčkovia z rozprávky vytvorení z našej dlane a aj za pomoci skladania papiera.

Domčeky, v ktorých žijú kozliatka.

Naše chrumkavé diela - rozprávka Tri prasiatka.

Hráme obrázkové BINGO.

• Základná škola s materskou školou Sklabiňa
      • +421 910 653 420 (ZŠ) +421 910 656 420 (MŠ) +421 902 472 577 (ŠJ)
      • č. 138, 038 03 Sklabiňa Sklabiňa Slovakia